Somon DNA

Medialkent

Somon DNA

Güneşe bağlı hasar görmüş, kuru, kırışık lekeli ciltlerde, yaşlanma belirtileri ilk görülmeye başladığında yapılabilecek cilt gençleştirme de diyebileceğimiz bir uygulamadır. Somon tedavisi cilde önemli yararlar sağlar. Cildi nemlendirir, canlı ve parlak gösterir, kolajen yapımını uyarır. Somon DNA saf hyaluronik asit ve somon balığı spermlerinden elde edilen DNA moleküllerinin cilde enjeksiyon olarak uygulanmasıyla yapılır. Somon balığının DNA’sı insan DNA’sına en çok benzeyen DNA yapısını içerir. Böylece enjekte edilen Somon DNA, kolajen yapımını çok kuvvetli bir şekilde uyarır.

 

Somon DNA Nasıl Uygulanır?

 

Somon DNA tedavisinin uygulaması tıbbi olarak cilt altına küçük iğneler verilmesi şeklindedir. Uygulama sırasında ilk olarak cilt nemlendirilir. Cilde uygulanan hyaluronik asit sayesinde cildin kaybettiği nem oranı düzenlenerek, cilt asıl tedaviye hazır hale getirilir. Bu işlem genellikle 15 gün kadar devam eder. İkinci olarak da gençleştirme etkisini oluşturan 2 farklı evreye geçiliyor. Bu evrelerde somon balığının sütünden elde edilen serum enjekte uygulaması için deri altına yerleştiriyor.

 

Somon DNA uygulaması ile birlikte UV ışınları ile sigara ve alkol gibi olumsuz faktörlerden kaynaklanan protein eksiklikleri de giderilir. Bu uygulama neticesinde ciltteki ölü deriler canlanarak zamanla ciltte gençleşmeler görülür. Bu uygulamanın cildi gençleştirme etkisinin yanında, içerisinde bulunan somon balığının sütü sayesinde, cildin ihtiyacı olan farklı vitaminlerin miktarını da artırır. Cildin vitamin ve protein ihtiyaçlarını karşılayan Somon DNA uygulaması, cildin genç görünüme kavuşmasını ve ölü derilerin ortadan kaldırılmasını sağlayan yöntemdir.

Sık Sorulan Sorular

Aşağıda Somon DNA ile ilgili en çok merak edilen soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

Doğru ve sağlıklı bir şekilde yapılan bir tedavi sonrasında Somon DNA aşısı ilk günkü etkisini bir yıl boyunca korur.

Ancak bunun için sadece uygulama esnasında değil sonrasında da cildi korumak için yapılan uyarılara dikkat edilmiş olması oldukça önemlidir. Somon DNA aşısı ile daha genç bir cilde sahip olacak ve her sabah daha canlı bir cilde merhaba diyeceksiniz.

Gençlik iksiri olarak ifade edebileceğimiz Somon DNA tedavisinin fiyatını kişiye özel olarak değişkenlik göstermektedir. Bu yüzden muayene öncesi bir fiyat belirlemek zordur.

Fiyat belirlerken uygulama yapılacak cildin yapısı, sorunu, ihtiyacı ve tedavinin ne kadar büyüklükte bir alana uygulanacağı gibi birçok faktör devreye girer. Ayrıca her hastanın ihtiyaç duyacağı seans sayısı da kişiye göre değişkenlik gösterir. Ancak sağlıklı bir muayene sonrası tedavi maliyeti belirlenir.

Sağlık açısından herhangi bir risk taşımayan bu uygulamanın ciddi yan bir etkisi de bulunmamaktadır.

Cilt tipine ve hassasiyetine göre değişiklik gösterse de genellikle hafif derecede kızarıklık, kaşınma, yanma, ödem ve morluk görülebilir.

Hassas ciltlerde oluşan bu komplikasyonlar en fazla bir hafta içerisinde geçer. Uygulamanın etkileri hiçbir zaman kişinin çalışma ve sosyal hayatını etkileyecek derecede değildir.

Bilgi Al

Bize Ulaşın

Tüm medikal estetik sorularınız ve merak ettikleriniz için formu doldurarak size ulaşmamızı sağlayınız.

1
Call Now Button