Soğuk Lipoliz

Medialkent

Soğuk Lipoliz

Soğuk Lipoliz Nedir?

 

Bölgesel fazlalıklara veda edin.

 

Teknik ismi kriyolipoliz, yani yağları dondurarak yok etmenin daha bilimsel bir adı. Uzmanlarımız CoolSculpting’i geliştirmek için yıllarca çalıştı ve ortaya yağ hücrelerini dondurarak yok eden, benzersiz teknoloji çıktı.

 

Soğuk Lipoliz Tedavisi: CoolSculpting

 

Bir soğuk lipoliz tedavisi olan CoolSculpting™, lokal fazlalıkları hedef alarak, bölgesel fazlalıklardan kurtulmanızı sağlayan yenilikçi bir sistemdir.

 

CoolSculpting™, lokal fazlalıkları hedef alarak daha biçimli bir vücut yaratan bir sistemdir. Sadece tek seansta kalıcı sonuçlar sağlayan CoolSculpting soğuk lipoliz denen bir bölgesel incelme yöntemidir. Soğuk lipoliz işlemi yağ dokusunun dondurucu bir soğuğa maruz bırakılmasıdır. -8, hatta -11’lere kadar varan bu dondurucu soğuk yağ hücresinin bütünlüğünü bozarak, hücrenin parçalanmasına neden olur. Bunu yaparken de kas, sinir gibi çevre dokulara herhangi bir zarar vermez.

 

Her soğuk lipoliz sistemi aynı değildir.

 

Tek FDA onaylı soğuk lipoliz teknolojisi CoolSculpting’dir. 2009 yılında geliştirildiğinden beri tüm dünyada milyonlarca hasta üstünde başarıyla uygulanmış, etkinliği 100’den fazla bilimsel araştırmayla kanıtlanmıştır.

 

Bölgesel yağlanma sorunu yaşayan, daha biçimli bir siluete kavuşmak isteyen ama cerrahi bir müdahale yaptırmaktan kaçınan herkes CoolSculpting teknolojisinden faydalanabilir. Sistemin en önemli artılarından biri de tedavinin hemen ardından işinize, sosyal yaşamanıza geri dönebilmeniz. Ağrısız ve acısız bir işlem olması, tek bir seansta etkisini göstermesi de CoolSculpting’i milenyumun en popüler bölgesel incelme tedavisi haline getiriyor.

 

Soğuk Lipoliz neden bu kadar popüler?

 

  • Güvenli ve tekili bir tedavi olduğu FDA tarafından onaylanmıştır.
  • Ameliyatsız bir şekilde bölgesel fazlalıklardan kurtulmayı sağlar.
    Herhangi bir yan etkisi yoktur, iyileşme süreci gerektirmez.
  • Pek çok hastada tek bir seans yeterlidir.
  • Kas ve sinir gibi çevre dokulara zarar vermediği için işlem sonrasında morluk, aşırı ödem gibi istenmeyin etkiler görülmez.
  • Sonuç almak için diyetinizde herhangi bir değişiklik yapmanız gerekmez.
  • Yağ hücrelerini yok etmesi ve kilo kontrolüne dikkat edildiği sürece sonuçların kalıcı olması.

 

Tedavinin etkileri ne zaman görülür?

 

Soğuk lipoliz sistemi CoolSculpting tedavisi sırasında parçalanan yağ hücreleri metabolize olarak birkaç gün sonra doğal yollardan vücuttan atılmaya başlar. İki hafta sonra hasta işlem yapılan bölgedeki küçülmeyi gözlemlemeye başlar. Ancak değişime uğrayarak, bütünlükleri bozulan yağ hücrelerinin vücuttan tamamen atılması için 2-3 ay geçmesi gerekir. Klinik araştırmalar sadece tek bir seansta işlem yapılan bölgedeki yağ hücrelerinin %20- %40 kadarının yok olduğunu gösteriyor. İşlem sonrasında kilo kontrolüne dikkat edildiği müddetçe tedavinin etkileri kalıcıdır.

 

Çoğumuz için inatçı yağlar, vücudumuzun bazı bölgelerinde birikir.

 

Diyete ve egzersize rağmen kaybolmayan bu yağların bir “zayıflığı” vardır: SOĞUK!

 

CoolSculpting, benzersiz 360° teknolojisi ile yağ hücrelerin kontrollü soğutur.

 

Yağ hücrelerini -9 °C’de dondurur, hücreleri etkilemeden doğal Apoptosis yöntemiyle tahrip olmalarına neden olur.

 

Kısa bir süre içerisinde, bu bölgedeki yağlanmanın %20 %40 oranında azaldığını göreceksiniz.

CoolSculpting, zayıflamanıza yardımcı olarak bölgesel yağları ağrısız, güvenli ve ameliyat olmadan ortadan kaldırır.

Sık Sorulan Sorular

Aşağıda soğuk lipoliz ile ilgili en çok merak edilen soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

CoolSculpting bölgesel yağlarda etkili olan, vücut biçimlendirmede devrimsel bir teknolojidir. Cerrahi olmayan bir yöntemle sizi rahatsız eden fazlalıklardan kurtulmanızı sağlayan sistem yağ hücrelerini dondurarak yok eder.

CoolSculpting, obez insanlar için kilo kaybetme yöntemi bir çözüm değildir. Belirli bölgelerinde yağ fazlalığı olan, ancak ideal kilosuna yakın kişiler için uygun bir tedavidir. Doktorunuz bu tedavi için uygun bir aday olup olmadığınızı belirleyecek ve sizin için en iyi tedavi planını çıkaracaktır.

Tek bir bölgeye yapılan uygulama yaklaşık yarım saat kadar sürmektedir. Eğer doktorunuz CoolDual protokolünü uyguluyorsa ve kalça, basen, üst kollar gibi iki yana da uygulanması gereken bir işlem yaptırıyorsanız normalde bir saat sürmesi gereken tedavi yarım saatte tamamlanır. CoolDual aynı anda iki cihazla birden müdahale edilen ve tedavi süresini kısaltan yenilikçi bir yaklaşımdır.

Soğutmanın başladığı ilk dakikalarda basınç ve yoğun bir soğukluk hissedersiniz. Bu kısa sürede yok olacaktır. Birçok insan tedavi sırasında kitap, dergi okuyabilir, hatta dinlenebilir.

Tedavi sonrasında ikinci haftada sonuçları görmeye başlarsınız, en belirgin sonuçları ise 6 hafta sonunda gözlemlersiniz. Bu süre ölü yağ hücrelerinin metabolize olarak vücuttan tamamen atılması için gereken süredir.

Tedavi sonrasında ikinci haftada sonuçları görmeye başlarsınız, en belirgin sonuçları ise 6 hafta sonunda gözlemlersiniz. Bu süre ölü yağ hücrelerinin metabolize olarak vücuttan tamamen atılması için gereken süredir.

Bilgi Al

Bize Ulaşın

Tüm medikal estetik sorularınız ve merak ettikleriniz için formu doldurarak size ulaşmamızı sağlayınız.

1
Call Now Button