Örümcek Ağı Estetiği

Medialkent

Örümcek Ağı Estetiği

Örümcek Ağı Estetiği Nedir?

 

Örümcek ağı estetiği, cildin gerginliğini artırmak ve sarkan dokuları yeniden güçlendirmek amacıyla yapılan bir estetik işlemdir. Hem yüzün birçok bölgesine etki eden hem de ameliyatsız bir işlem olduğu için günümüzde sıklıkla tercih edilmektedir. Aynı zamanda işlemde kullanılan PDO ipler, eridikçe cildi güçlendirmeye ve gerginleştirmeye devam eder. Bu nedenle etkisi ile hastalarımızı memnun eden, aynı zamanda da acısız ve pratik bir uygulamadır diyebiliriz.

Sık Sorulan Sorular

Aşağıda örümcek ağı estetiği ile ilgili en çok merak edilen soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

 • Yüz kırışıklıklarını gidermek,
 • Sarkmaların önüne geçmek, sarkan dokuları toparlamak,
 • Göz kapağı çevresinde oluşan kırışıklıkları gidermek,
 • Dudak ve ağız kenarındaki form kaybını gidermek,
 • Çene altı sarkmalarını engellemek,
 • Yüzü gençleştirmek ve ifadenin daha canlı görünmesini sağlamak amacıyla yapılabilir.

 

Cildinde bu değişimleri isteyen, 18 yaş üzeri herkes örümcek ağı estetiği yaptırabilir. Ancak kırışıklık ve sarkmalar, 35 yaş üzerinde belirginleşmeye başladığı için, sıklıkla bu yaş grubu hastalarımız tarafından tercih edilir.

Başarılı ve tecrübeli hekimler tarafından uygulanan tedavi kişilere bazı avantajlar sağlar. Bu avantajlar;

 • Dokuların yer çekimine karşı gelmesine yardımcı olur.
 • Kollajen üretimi duran ya da azalan kişilerde kollajen hücrelerini aktifleştirir.
 • Ciltte gençleşme, yenileme ve parlaklık oluşturur.
 • İplerin etkisi uzun sürdüğü için dokuların yaşlanma süresini geciktirir.
 • Kişilerin özgüvenlerini artırır ve daha sağlıklı bir sosyal hayatlarının olmasını sağlar.

Sıraladığımız bu avantajlardan yararlanabilmek için mutlaka kaliteli iplerin kullanıldığı başarılı bir operasyon yapılmalıdır. İnsan sağlığına zararı olmayan ve yan etki oluşturmayan ipler kullanılmalıdır. Tedavi için doktor ve hastane seçimi çok önemlidir. Mümkün olduğu kadar dikkat edilmeli ve özenli seçimler yapılmalıdır.

Medikal ipler polidoksanon malzemeden üretilen ve inan vücudu ile birebir uyum sağlayabilen iplerdir. Bu ipler zaman içerisinde vücutta eritilen ve kendiliğinden kaybolan bir malzemedir.

Bu işlem yan etkisizdir ve alerjik bir reaksiyon göstermez. İplerin gerginlik seviyesi çok yüksektir. Ortalama 2 yıl kadar vücutta kalır ve beklenen performansı gösterir. İplerin seçimini gerekli kontrolleri sağladıktan sonra doktor yapar.

İpler farklı markalara aittir. Her markanın kendilerine ait kalite standartları vardır. Kaliteli malzemenin vücutta kalma süresi fazladır. Kaliteli malzemenin vücut ile uyum sağlaması da kolaydır. İşlem maliyetleri ip türüne göre artabilir. Bu nedenle görüşmeye gittiğinizde kullanılan malzemelerin markalarını ve fiyatlarını sorgulamalısınız.

Güzel ve estetik görünmenin ilk şartı gergin ve parlak bir cilt yapısına sahip olmaktır. Zaman içerisinde farklı nedenlerden dolayı cilt kırışarak yer çekimine karşı etkisiz kalabilir.

Estetik operasyonlar hem maddi hem de manevi açıdan insanların tercih edebileceği işlemler değildir. Cerrahi müdahaleler iyileşme süresinin uzunluğu ve komplikasyon oranının yüksek olması nedeni ile insanları korutabilir.

Ameliyat olmadan genç ve güzel görünmek örümcek ağı estetiği ile mümkündür. Uygulaması kolay ve komplikasyon riskinin olmaması nedeni ile çok tercih edilir. İşlem başarısının yüksek olması ve sonuçlarının yüz güldürücü olması da başka bir tercih nedenidir.

Bilgi Al

Bize Ulaşın

Tüm medikal estetik sorularınız ve merak ettikleriniz için formu doldurarak size ulaşmamızı sağlayınız.

1
Call Now Button