Meme Büyütme

Medialkent

Meme Büyütme

Meme dokusundaki form kaybı, kilo alıp vermeye, hamilelik sonrası yaşanan problemlere bağlı olarak gelişebilir veya doğuştan göğüslerde küçüklük problemi yaşanabilir. Zaman içerisinde tüm bu saydıklarımıza ek olarak bir de yaş alma ve yerçekimi faktörü eklenince, göğüslerde gözle görülür bir küçülme ve sarkma meydana gelir. Tüm bu olası sorunları çözümlemek amacıyla meme büyütme operasyonu yaptırabilir ve arzuladığınız meme büyüklüğüne kavuşabilirsiniz. Meme büyütme için çoğunlukla implant kullanılır veya Memeye Yağ Transferi başlığında inceleyebileceğiniz, yağ enjeksiyonu yapılabilir. Göğüs Büyütme ameliyatı ile silikon implant ile mümkün olabildiği gibi Yağ Transferi ile de mümkün olabilmekte ve oldukça doğal bir görünüme kavuşabilmektedir. Bu operasyon esnasında en dikkat edilmesi gereken göğüslerdeki simetri ve kişiye uygun görünümüdür.

 

Kişiye özel 3D simülasyon ile hastaya göğüs büyütme sonrası nasıl bir görünüme sahip olacağı gösterilir ve hasta ile birlikte doktor nasıl bir strateji oluşturacağının kararını verir. Hasta kendini göğüs büyütme ameliyatı olduktan sonra nasıl görüneceğini kendi gözleri ile öncesinde görebilir. Sonrasında doktor oluşturduğu strateji ile operasyonu planlar.

 

Buradaki en önemli şey hastanın göğüs büyütme ameliyatı sonrası doğal, simetrik ve diri görünümlü bir görüntüye sahip olmasının sağlanmasıdır.

 

Meme Büyütme Ameliyatları hastaların en çok memnun oldukları estetik operasyonların başında gelmektedir. Gelişen son teknoloji sayesinde ameliyat öncesi 3D simülasyon görüntüleri ile kendisini gördüğü şekilde doğal ve simetrik yeni ve başarılı bir şekilde büyütülmüş göğüsleri ile gördüğünde oldukça memnun olmaktadırlar.


Meme Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

 

Silikonlar, meme altından açılan 4-5 cm’lik kesiklerden girilerek yerleştirilir. Protez, meme dokusu içine yerleştirilmemektedir. Meme dokusunun altına veya göğüs kafesinin önünde bulunan kasın altına yerleştirilebilmektedir. Uygulamanın yapılacağı seviyeye hasta ile yapılan görüşmeler ve muayene sonucunda karar verilmektedir. Kişinin anatomik yapısı, derinin elastikiyeti vb. faktörler bu kararı verirken rol oynamaktadır.

 

Her hastaya tek bir tip silikon protez uygulanması söz konusu değildir. Dünya çapında isim yapmış olan güvenilir firmaların kaliteli silikonlarını kullanmak burada önemli bir husus olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu silikonlar 30 seneden fazladır kullanılmakta olduğu için doğru bir doktor ve merkez seçimi yaptıkları takdirde, hastaların en ufak bir güven problemi duymalarına gerek yoktur.

 

Silikon protezler ile ilgili en sık karşılaşılan sorulardan biri de protezlerin kansere yol açıp açmadığıdır ancak; yapılan araştırmalar sonucunda meme protezleri ile kanser gelişmesi arasında göz ardı edilebilecek oranda az bir risk mevcuttur. Bu risk günlük araba kullandığınızda başınıza problem gelmesinden çok çok daha azdır. Tüm dünyada bu kadar sık yapılan meme büyütme işlemindeki tespit edilen proteze bağlı kanser vakalarının sayısı güncel verilere göre 100 ün altındadır. Tam tersi meme büyütme operasyonuna baş vuran kadınlarda meme dokusu küçük olduğu için meme kanseri görülme riski de az olmaktadır.

 

Meme silikonu, meme altından, ucundan veya koltuk altından yerleştirilebilmektedir. Ameliyathane ortamında genel anestezi altında uygulanmakta ve tüm işlem toplamda 45-60 dakika civarında sürmektedir. Ameliyatın olduğu gün hastanın hastanede kalması gerekebilmektedir. Hasta ameliyattan sonraki gün ayağa kalkar ve evine dönebilir. Evde de 3–4 günlük bir istirahat süresinin ardından kişi günlük yaşantısına yeniden ve sorunsuz bir şekilde dönebilmektedir.

Sık Sorulan Sorular

Aşağıda Meme Büyütme ile ilgili en çok merak edilen soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

Dünya’da yapılan araştırmalar ve incelemeler ile meme büyütmek için göğüslere yerleştirilen silikonların, kanser oluşumuna sebep olduğu ile ilgili hiçbir bulguya rastlanmamıştır.

Herhangi bir sorun yaşanmadığı sürece değiştirilmesi gerekmemektedir. Kadınların kilo alıp vermesi sonrasındaki değişimler, yeni bir göğüs şekli ihtiyacı gerektirebilir. Bu talep doğrultusunda yeni bir uygulama ile yeniden şekillendirilip, estetik görünüm kazandırılır.

Kullanılan implant markasına ve malzemenin üretim maddeleri önemlidir. Patlamamaktadır.

Hormonları etkileyen bu kremleri önermemekteyim. Güvenli bir yöntem değildir.

Bilgi Al

Bize Ulaşın

Tüm medikal estetik sorularınız ve merak ettikleriniz için formu doldurarak size ulaşmamızı sağlayınız.

1
Call Now Button