Emax Veneer Kaplama

Medialkent

Emax Veneer Kaplama

Emax veneer kaplama, son zamanlarda diş tedavisi yaptırmak isteyene birçok kişi tarafından merak edilen bir husustur. Genel olarak zirkonyum kaplama gibi işlemlerle karşılaştırılıp karıştırılır. Estetik görüntü insanlar tarafından her zaman ön planda tutulur. Bu yöntemde de estetik açıdan güzel bir görüntü ortaya çıkarmak amaç edinilir. Günümüzde özellikle ünlüler tarafından sık sık tercih edilen tedavi yöntemi olarak bilinir. Dil yapısında yıpranma ya da birtakım hasarlar meydana gelen kişiler, gülümseme konusunda çekingen davranırlar. Özellikle bu sorunlar ön dişlerde ise, durum psikolojik açıdan da rahatsız edici bir hale gelir. İnsanlar bu durumda genel olarak dişlerinin görünmeyeceği şekilde ya da elleriyle dişlerini kapatıp gülerler.

 

Emax Veneer Kaplama Hangi Durumlarda Uygulanır?

 

Emax veneer kaplama, özellikle son yıllarda sıklıkla adından söz ettiren bir teknik olarak ortaya çıkar. Porselen dolgu işlemi ile de sık sık kıyaslanır. Emax kaplama tekniği farklı durumlarda uygulanabilir. Emax kaplama tekniğinde kullanılan malzemeler saydam yapıda, kırılmalara ve bükülmelere karşı da dayanıklı oldukları için dişleri kusursuz bir görüntüye kavuşturur. Sararmış dişlerde sıklıkla tercih edilir. Bu teknik eğri dişlerde de etkilidir. Özellikle ön bölgelerdeki eğri dişlerin şekillerini ve yapılarını düzenli bir hale getirir. Ön dişlerin yer aldığı bölgede optimum seviyede sonuçlar verir. Kanal tedavisi yönteminin tercih edildiği dişlerin, kırılganlık konusunda eğilimleri vardır.

 

Emax kaplama yöntemi estetik olarak sunduğu hoş görüntünün haricinde bu gibi kanal tedavisinin uygulandığı ve buna bağlı olarak da kırılgan yapıdaki dişlerin onarılması konusun son derece ideal bir tercih olur. Diş çürüklerinde ya da birtakım travmalara bağlı olarak kırılan dişlerde de bu yöntem uygulanabilir. Yeşiltepe Polikliniği, bu yöntemi sizlere en iyi şekilde sunmayı amaç edinir. Porselen dolgu ve diğer tüm işlemleri yaptırmak için tercih edebilirsiniz.

Bilgi Al

Bize Ulaşın

Tüm medikal estetik sorularınız ve merak ettikleriniz için formu doldurarak size ulaşmamızı sağlayınız.

1
Call Now Button