Dudak Dolgusu

Medialkent

Dudak Dolgusu

10 DAKİKADA DUDAK DOLGUSU

 

 • Altın orana yakın yüz hatlarına sahip olmanın anahtarını yakala
 • Dolgun dudaklarla daha genç görün
 • Kırışıklıklarından kurtul
 • Photoshop yapmaktan kurtul
 

Kim Mükemmel Dudaklara Sahip Olmak İstemez Ki?

 

Sosyal medyanın hayatımıza hızlı girişi, görsel özelliklerimize daha fazla özen göstermek gerektiğini herkese kanıtladı. Fotoğrafları çok daha dikkatle incelediğinizde ince, hacimsiz ve kontürü belirgin olmayan dudaklara sahip hisseden herkes dudak dolgusu tercih edebilir. Özellikle de yaş almanın negatif etkilerinden biri de dudakların yer çekimine yenik düşmesi kaybettiği hyaluronik asit oranı sebebiyle volümünü kaybetmiş ve sönmüş bir dudak görünümüne neden olmasıdır. Tam da tüm bu sebepler göz önüne alındığında kadın-erkek, genç-yaşlı fark etmeksizin dudak dolgusu herkesin imdadına yetişebilen estetik uygulamaların en etkileyici ve hızlı sonuç veren dokunuşudur.

 

İşleyiş Süreci

 

Dudak dolgusu operasyonu yaptırma kararı aldıktan sonraki süreci maddelerle belirttik. Aşamalar bu şekildedir;

 

Muayene yapılır ve dudak dolgusu işlemi hakkında bilgi verilir.

 

Kararlaştırılan zamanda dudak dolgusu işlemi yapılır.

 

Dudak dolgusu işlemi sonrası kısa süre bekletilir ve hasta taburcu edilir.

 

Dudak Dolgusu Acı Verir mi?

 

Herhangi bir estetik uygulaması yaptırdığınızda ilk olarak işlemin acı verip vermediğini sorgularsınız. Bu yönde de dudak dolgularının gerçek anlamda acı verip vermediğini öğrenmek istersiniz. Estetik uygulamalarında bazı yan etkiler olması normaldir.

 

Fakat burada dikkat edilmesi gereken püf nokta ise, yan etkilerin minimize edilmesidir. Bu doğrultuda dudak dolgularında da acı durumu işlemin uygulandığı güzellik merkezlerinin bu yönde donanımlı olup olmamasına bağlıdır. Bu nedenle tam donanımlı güzellik merkezlerinde dudak dolgularında acı hissi minimum düzeydedir.

 

Dudak dolguları yaptırmak için amatör güzellik salonlarına gitmeniz gerekmez. Bunun yerine en iyi güzellik merkezinden bu yönde 7/24 randevu alabilirsiniz. Daha estetikli dudaklar sizlerin hayata bakış açınızı ciddi anlamda değiştirecektir. Bu nedenle çevrenizle daha barışık olmak açısından da dudak dolgusu yaptırabilirsiniz. Bu uygulama hakkında ayrıca merak ettiğiniz her şeyi güzellik uzmanınıza sorabilirsiniz.

 

Dudak Dolgusunun Avantajları Nelerdir?

 

 • Daha soft ve doğal görünümlü dudaklar elde etmek
 • Kişiye daha genç bir görünüm kazandırır.
 • Daha fazla dudak hacmi yaratır.
 • Dolgu uygulaması sonrasında gün içerisinde sosyal yaşantınıza ve işinize dönebilirsiniz.
 • Dudak hatlarını ortaya çıkartır.
 • Dudak çizgisini ortaya çıkartır.
 • Tedavi güvenlidir ve neredeyse ağrısızdır.
 • Uzun ömürlü tamir edici etkileri kalıcıdır.
 • Anında hızlı ve etkili sonuçlar.
 • Asimetri problemini ortadan kaldırır.
 • Ruj sürmeden de güzel dudaklar elde edilmiş olur.

Sık Sorulan Sorular

Aşağıda dudak dolgusu ile ilgili en çok merak edilen soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

Uygulamadan sonra en az 2 saat süreyle herhangi bir şey yenmemesi ve içilmemesi gerekir. Özellikle sıcak içeceklerden kaçınılmalıdır. Dolgu sonrası 3 gün dudaklara parlatıcı ve ruj sürmemek ve öpüşmemek gerekir.

İşlem sonrasında cilt hassasiyetine bağlı olarak kısa süreli bir şişlik oluşabilir, iğne giriş yerlerinde hafif morarma meydana gelebilir. Ancak bu durum 3-4 gün içerisinde tamamen yok olur.

Dudaklara uygulanan hyalüronik asit bazlı dolgu maddelerinin kalıcılığı 6-12 aydır ve bu sürecin sonunda istenirse tekrarlanabilir.

İşlem deneyimli bir hekim tarafından, doğru teknikle yapılırsa son derece doğal bir görünüm elde etmek mümkündür. Fazla şiş ve yapay görünen dudak dolguları dudağa gereğinden fazla dolgu maddesi enjekte edilmesinden ya da dolgu maddesinin yanlış bir noktaya enjekte edilmesinden kaynaklanır.

Hayır. Dudak dolgusu sonrası işlem sırasında uygulanan anestezik kremlerin etkisi geçtikten sonra dudaklar tamamen eski hissine kavuşur.

Bilgi Al

Bize Ulaşın

Tüm medikal estetik sorularınız ve merak ettikleriniz için formu doldurarak size ulaşmamızı sağlayınız.

1
Call Now Button